ظروف IML
ظروف IML
آوریل 12, 2017
ظروف-یکبار-مصرف-در-تبریز

ظروف یکبار مصرف در تبریز

ظروف یک بار مصرف در تبریز

یکی از عوامل مخرب محیط زیست ما که باعث معضلات زیستی بر روی زندگی جانوران و گیاهان شده است وجود انواع مواد پلاستیکی و لاستیکی است که توسط بشر در محیط زیست طبیعی رها شده است. این مواد باعث آلودگی های بسیار شدیدی شده اند و حیات جانوری و گیاهی را با خطرات بیشماری روبرو کرده اند.

گزارش های علمی بسیاری نمایانگر این موضوع هستند که ظروف یک بار مصرف پلاستیکی معمول که در ایران توسط مردم مورد استفاده قرار می گیرند، نه تنها باعث ایجاد انواع سرطان ها  می شوند، بلکه  حتی  موجب  می شود مواد خطرناک از طریق ژن ها از نسلی به نسل دیگر  منتقل شود و این موضوع جدای از  این معضل مخرب است که ظروف معمول پلاستیکی در حدود ٣٠٠ سال نیز قابل تجزیه نیستند و در طبیعت باقی می مانند.

تصور کنید زمین های کشاورزی  و یا آب های جاری و راکدی که در آنها اثرات زیادی از این مواد پلاستیکی وجود دارند و می توانند به حیات زیست بوم منطقه آسیب بزنند.

همین دل نگرانی ها سبب یک نوآوری در صنعت ظروف یکبار مصرف شد و آن ظروف یکبار مصرف گیاهی است. شایان ذکر است که ایران  اولین کشور آسیایی است که  به فناوری ساخت ظروف گیاهی یک بار مصرف دست یافته است. و این را هم نباید از یاد برد که بیش از نیمی از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی سرطان زا در ایران با ظروف یک بار مصرف ساخته شده از پلیمرهای گیاهی  که در محیط زیست تجزیه می پذیرند، جایگزین شده اند.
در مورد مزیت‌های ظروف یک بار مصرف گیاهی باید گفت که این ظروف  نه تنها عوارضی  برای محیط زیست و سلامتی انسان‌ها در بر ندارند، بلکه پس از حداکثر ۶ ماه  در محیط تجزیه می شوند. کشور ایران  با دستیابی به فناوری ساخت این ظروف، توانسته است پس از کشورهای آمریکا، انگلیس، آلمان و ایتالیا، پنجمین کشور جهان و اولین کشور آسیایی در کسب این موفقیت و ورود به عرصه انقلاب سبز جهانی محسوب می شود.

در همین راستا وزارت بهداشت اعلام کرده است که نگهداری، حمل و بسته بندی غذا در ظروف پلاستیکی پلی استایرنی ممنوع است، چون استفاده از این ظروف برای نگهداری مواد غذایی و نوشیدنی های با دمای بالای ۶۵ درجه سانتی گراد، سبب آزاد شدن مواد خطرناک سرطان زا می شود. ایران متاسفانه جزو معدود کشورهای جهان در استفاده بیش از حد از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی پلی استایرنی است که با توجه به آگاهی رسانی در مورد این موضوع امید است که به زودی این ظروف جایگزین ظروف گیاهی شود.

کار بر روی پلیمرهای گیاهی در جهان از سال ١٩٧٠ و در زمان بحران نفت آغاز شد، در آن موقع کشورهای پیشرفته‌ی دنیا به سمت جهشی رفتند که  استفاده از موادی که برای بسته بندی مورد پذیرش عموم بود وابسته به نفت و مشتقات آن نباشد، بدین ترتیب پلیمرهای گیاهی به دنیا معرفی شدندکه  با ترکیباتی مانند سیب زمینی، ذرت و گندم مورد آزمایش قرار گرفت . در مورد این پلیمرهای هیدروکربنی باید گفت که این مواد  دارای خواص ضعیف پلیمری است که با تغییر و اصلاح آن ها می توان به ویژگی های پلیمرهای نفتی رسید. هم اکنون  در کشور آمریکا تمام رستوران های زنجیره ای معروف از ظروف بسته بندی گیاهی استفاده می کنند. بخش عمده کشورهای اروپایی نیز ظروف یک بار مصرف گیاهی را جایگزین ظروف بسته بندی حاصل از مشتقات نفتی کرده اند.

با آگاهی به همین روند فروشگاه سامان پلاست دست به توزیع انواع مواد و محصولات یک بار مصرف در همه ی زمینه کرده است. این شرکت با شعار زمینی پاک زندگی سبز در خدمت تمامی اقشار جامعه میباشد .

باید این نکته را فراموش نکرد گرچه نمی توان به یکباره فرهنگ استفاده از بعضی از مواد پلاستیکی نامطلوب را به یکباره از بین برد ولی می توان با فرهنگ سازی و جایگزینی اندیشه های درست روند رشد استفاده از محصولات پلیمری گیاهی را سرعت بخشید به همین علت تنوع محصولات یکبار مصرف  با تضمین بهترین کیفیت اصول مهمی است که سامان پلاست تلاش کرده به ان پایبند باشد.

فروشگاه سامان پلاست در همین راستا با اخذ نمایندگی برند های معتبری از جمله طب پلاستیک نوین ، صنایع پارس خوزستان ، ظروف گیاهی کیمیا آوند و همکاری با تمامی برندهای معتبر داخلی که ضامن سلامتی جامعه هستند در کنار مشتریان خود می‌باشد.

جهت خرید و سفارش محصولات می توانید با سامان پلاست تماس حاصل فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *