ظروف-یکبار-مصرف-در-تبریز
ظروف یک بار مصرف در تبریز
فوریه 9, 2017
علایم اختصاری موجود بر روی ظروف پلاستیکی
علایم اختصاری موجود بر روی ظروف یکبارمصرف و پلاستیکی
می 12, 2017

ظروف IML

ظروف IML

ظروف IML

ظروف IML

امکان ندارد ظروف IML را ندیده باشید. فقط کافی است در یخچال را باز کنید تا چند نمونه از این ظروف را در یخچال خود ببینید. این ظروف همان ظروف پلاستیکی ماست و پنیر هستند که در چند رنگ در بازار وجود دارند و نکته‌ی جالب توجه این است که قابل شستشو هم هستند و با شستشو هم رنگشان عوض نمی شود و همیشه بدین رنگ باقی می ماند.
ظروف IML از ترکیب حروف اول کلمات (In mold labeling) به معنای برچسب گذاری ساخته شده است. که این کار درون قالب (همزمان با تولید ظرف) صورت می گیرد.
ظروفی که با این روش تولید می شوند دارای ویژگی هستند که لیبل تبدیل به بخشی جدا ناپذیر از بدنه ظرف می شود. این یک روش جدید برای برچسب زنی است که جایگزین جدیدتر و بهتری برای چاپ مستقیم روی ظروف و یا روش های قدیمی انواع برچسب زدن می باشد.
فرآیند تولید ظروف به روش IMLبدین صورت است که در ابتدا برچسپ تولید شده با مواد پلیمری مشابه با مواد ظرف به داخل یک قالب منتقل می شوند و در ادامه فرآیند تزریق مواد پلاستیکی صورت می گیرد. با تزریق مواد مذاب پلاستیکی به داخل قالب، لیبل و ظرف پلاستیکی با یکدیگر یکپارچه می شوند، با این فرآیند دیگر به هیچ وجه نمی‌توان لیبل را از بدنه ظرف جدا کرد.
اگر برایتان جالب است که بدانید این فناوری از کجا و چگونه به وجود آمد باید به اواخر سال 1970 میلادی در اروپا برویم جایی که فن آوري برچسب گذاري درون قالبي به روش تزريق (injection-IML)پايه گذاري شد.
این روش به خوبی موردقبول عمومی قرار گرفت و اتفاقا رشد ساليانه بالايي پیدا کرد. اين برچسب ها در ابتدا با قرار دادن برچسپ کاغذي بر روي لايه PS (پلي استايرن) توليد مي شد. استفاده از فن آوري IML در اروپا روندي فراگير دارد و به شکلي گسترده در صنعت بسته بندي مواد غذايي مورد استفاده قرار مي گيرد اما بايد توجه داشت که استفاده از اين فن آوري تنها مختص ظروف مواد غذايي نيست. تا همين اواخر قالب هاي کم عمق و چرخه توليد آهسته پاسخگوي نياز بازارهاي اروپا بود. در حال حاضر در حدود 85 تا 95 درصد ظروف غير منعطف مورد استفاده در صنعت بسته بندي مواد غذايي مجهز به IML است. اين برچسب ها در مورد اجناس بادوام تري مثل جعبه هاي قابل بازيافت ماء الشعير نيز مورد استفاده قرار مي گيرد.
در ايالات متحده آمریکا استفاده از فن آوري IML از اوایل دهه 1980 شروع شد و تاکنون ادامه دارد. شرکت Shape واقع در بيدفورد ايالت «مين» يکي از اولين کمپاني هايي بود که فن آوري IML تزريقي را مورد استفاد قرار داد.

اکنون می توانیم روش تولید ظروف به روش IML را برای شما مرحله به مرحله شرح دهیم

در ابتدا برچسپ درخواستی مشتری، توسط تأمین کننده لیبل طراحی، چاپ و دایکات می شود. لیبل هاي چاپ خورده و آماده توسط ربات به وسيله مکش یا خلاء برداشته و به درون قالب برده می شود. در ادامه لیبل با نیروی الکتریسیته ساکن روی دیواره قالب تثبیت می شود. بعد از این مرحله مواد پلاستیکی مذاب به داخل قالب تزریق می شود و لیبل بخشی از بدنه می گردد. و همزمان با این کار قطعه لیبل گذاری شده از قالب توسط ربات جدا شده و لیبل بعدی در قالب قرار می گیرد و این فرآیند تکرار می شود.
هیچ نگرانی در این روش وجود ندارد چون هيچ محدوديتي براي استفاده از ظروف IML در صنايع بسته بندي وجود ندارد و تقريبا هر محصول دلخواه خود را مي توانید با استفاده از روش IML بسته بندي و در بازار عرضه نمایید.

مزایای IML برای مصرف کنندگان

ظروف IML تمام ویژگی های مورد نیاز یک بسته بندی شکیل صادراتی از جمله استاندارهای رایج و بهداشتی را دارد. مزایای این محصولات به شرح زیر می باشند.
1- مشتری به دلیل زیبایی و چشم گیر شدن محصول به طرف آن جذب می شود
2- ارزش افزوده بیشتری بر روی محصول اضافه می شود و سطح فروش ارتقا می یابد.
3- ظروف هنگام تولید و بسته بندی به علت استفاده از ربات های ویژه آلوده نخواهند شد.
4- این ظروف ماندگاری طولانی تر محصولات را بمنظور حفظ سلامت مصرف کنندگان در پی دارد
5- این ظروف قابلیت استفاده مجدد در مصارف خانگی را دارند
6- شما با این روش یک تبلیغات رایگان و دائمی محصول خواهید داشت که به دلیل دوام بالای چاپ عکس روی بسته بندی ماندگار است
7- رنگ لوگو و عکس چاپ شده روی ظروف از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و تنوع در طراحی چشمگیر است.
8- برچسپ در برابر آب و سطوح خشن مقاومت بسیار بالاتری نسبت به موارد مشابه دارد.

جهت اطلاعات بیشتر می توانید با گروه سامان پلاست واقع در خیابان دانشسرای تبریز تماس حاصل فرمایید.سامان پلاست ارائه دهنده انواع ظروف یکبار مصرف در تبریز می تواند مشاور خوبی برای خرید شما باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *