فیلم های استرچ پالت

Stretch pallet films

استرچ فیلم چیست ؟

فیلم های استرچ  یک فیلم پلاستیکی با قابلیت کشسانی بالاست که با داشتن حالت الاستیک برای محکم کردن، بسته‌بندی و تثبیت محصولات به دور کالاها از جمله کالا های صادراتی ،مواد شیمیایی و پلاستیک ، شیشه و سرامیک ،مواد غذایی و آشامیدنی و پالت‌ها پیچیده می‌شود.معمولا این فیلم ها برای بسته بندی به دور مواد غذایی ایمن نیستند .

 

سمن پلاست تولید کننده انواع استرچ فیلم ها جهت بسته بندی و تثبیت کالاها و محصولات

فرایند تولید استرچ فیلم چگونه است و هر کدام چه ویژگی هایی دارند؟

پوشش های استرچ با استفاده از دو فرایند در صنعت پلاستیک قابل تولید هستند اولی بوسیله ماشین آلات تولید ریخته گری (Cast Film) که در این روش عبور نور عالی، شفافیت بالا، براقیت، مقاومت در برابر پارگی عالی، باز شدن آرام، چسبندگی ثابت و ضخامت ثابت لایه ها را خواهیم داشت و  گزینه دوم فرایندی روش  فیلم های دمشی (Blown Film) است که در این روش ویژگی های دیگری را شاهد خواهیم بود و این ویژگی ها عبارتند از: عبور نور ضعیف، کدورت، مقاومت در برابر سوراخ شدن عالی، باز شدن پر سر و صدا، و مقاومت بالا در مقابل نیرو.

انواع فیلم های استرچ :

انواع فیلم های استرچ را میتوان به سه دسته تقسیم بندی کرد :

1- استرچ فیلم های غذایی 

2- استرچ فیلم های صنعتی 

3- استرچ فیلم های کشاورزی 

نحوه استفاده از فیلم های استرچ پالت چگونه است ؟

همچنین این فیلم ها به دو صورت دستی و یا با  ماشین های پالت پیچ به دور کالا ها پیچیده می شوند که استفاده از ماشین ها پالت پیچ دارای مزیت هایی نسبت به روش دستی می باشد. هدف در واقع کاهش ضایعات از  طریق پالت سازی و افزایش پایدار سازی و مقاومت در برابر عوامل خارجی و همچنین کاهش ضخامت درجهت حفظ محیط زیست می باشد.در واقع فیلم های استرچ طوری طراحی شده اند که کشیده شوند و این به معنی یک قابلیت برگشت پذیری است که فیلم بعد از کشیده شدن میخواهد به حالت اولیه خود باز گردد البته وقتی آن را بیش از 200 درصد بکشید دیگر باز نخواهد گشت و این موجب سفت شدن و پایداری محصول بر روی پالت می گردد.

نحوه انتخاب فیلم های استرچ به چه صورت است ؟

انتخاب فیلم کششی ایده‌آل برای بار شما به ویژگی‌های آن بستگی دارد، از جمله – اندازه، وزن و پایداری، تا ضخامت و استحکام مناسبی برای تحمل آن به دست آید.مشاوران ما در شرکت سمن پلاست می توانند شما را در انتخاب بهترین گزینه در فرآیند بسته بندی ایمن، کارآمد، موثر و پایدار بر اساس کاربرد خاص آن برای موفقیت در کسب و کارتان راهنمایی کنند.

تفاوت فیلم استرچ سمن پلاست با سایر تامین کنندگان چیست ؟ 

سمن پلاست (پارسه) با واردات مدرنترین و به روزترین ماشین آلات و مواد اولیه مرغوب از پلی اتیلن های سبک و سبک خطی و چسب وارداتی با کیفیت بالا قادر به تولید فیلم های استرچ با میزان چسبندگی بالا، ابعاد گوناگون ، ضخامت های متنوع ،قدرت های کششی متفاوت بسته به نیاز مشتریان و رنگ های مختلف است.

دستگاه استرچ فیلم شرکت سمن پلاست پارسه از نوع  پنج لایه بوده و قادر است نیاز طیف وسیعی از دستگاه های نیمه اتوماتیک و اتوماتیک این صنعت را تامین نماید.فیلم های تولید شده با درصد ازدیاد طول بالای 250 درصد این شرکت می توانند به ازای هر یک متر تا 3.5 متر از پالت مشتریان را پوشش دهند.

تیم تحقیق و توسعه این شرکت قادر است تا فیلم های استرچ را بر اساس نیاز مشتریان با افزودنی ها تخصصی فرموله کرده و با قابلیت های خاص از جمله مقاوت بالا در برابر سوراخ شدگی ،ماندگاری بالا ، مقاومت کششی بالا ، شفافیت بالا را در اختیار مصرف کننده گان قرار دهد.

در سمن پلاست ما تضمین می‌کنیم که هر رول فیلم بسته‌بندی پالت که خریداری می‌کنید، حداقل به اندازه‌ای باشد که در برگه اطلاعات فنی سمن پلاست ذکر شده است. بنابراین اگر یک رول 2000 متری باشد، 2000 متر تضمینی دریافت خواهید کرد.

از لوله های کاغذی جهت پیچش فیلم های استرچ استفاده می گردد. وزن بوبین های مورد استفاده در سمن پلاست پارسه به صورت استاندارد بوده و یا بر اساس نیاز مشتریان قابل تنظیم می باشد.

 

توسعه محصولات پایدار و سازگار با محیط زیست 

تیم تحقیق و توسعه سمن پلاست می کوشد تا با استفاده از جدیدترین مواد اولیه و دانش فنی به روز در جهت کاهش ضخامت فیلم های استرچ و بهینه کردن آنها برای کاهش مصرف مشتریان و حفظ محیط زیست گام بردارد.

ما فعالانه برای توسعه و ماشین آلات، بسته بندی و مواد مصرفی برای سیاره ای بهتر تلاش می کنیم.

کاربردها

 • بهبود پایداری محصولات یا کالا ها در صنایع غذایی و صنایع آشامیدنی و …
 • جابجایی و ذخیره سازی کارآمدتر بارهای واحد
 • محافظت از محصولات در برابر گرد ، غبار ، رطوبت و آفتاب
 • بسته بندی محصولات کشاورزی و صنعت ساختمان (آجر، سیمان، کاشی)
 • کاربرد صنعتی ، خانگی و بهداشتی
  بسته بندی محصولات روی پالت

استانداردها

ISO 9001:2008.

ISO14001:2004.

OHSAS18001:2007

تحویل

10 روز کاری بعد از پرداخت

حداقل سفارش: 5 تن

بسته بندی: پالت

مشخصات

 • ضخامت فیلم: از 15 میکرون به بالا
 • عرض فیلم: به درخواست مشتری
 • مواد اولیه: پلی اتیلن
 • عبور پذیری نور: به درخواست مشتری

کاربردهای فیلم های استرچ :

کاربردها استانداردها تحویل مشخصات
 • بهبود پایداری محصولات یا کالا ها در صنایع غذایی و صنایع آشامیدنی و ...
 • جابجایی و ذخیره سازی کارآمدتر بارهای واحد
 • محافظت از محصولات در برابر گرد ، غبار ، رطوبت و آفتاب
 • بسته بندی محصولات کشاورزی و صنعت ساختمان (آجر، سیمان، کاشی)
 • کاربرد صنعتی ، خانگی و بهداشتی
 • بسته بندی محصولات روی پالت

ISO 9001:2008.

ISO14001:2004.

OHSAS18001:2007

10 روز کاری بعد از پرداخت

حداقل سفارش: 5 تن

بسته بندی: پالت

 • ضخامت فیلم: از 15 میکرون به بالا
 • عرض فیلم: به درخواست مشتری
 • مواد اولیه: پلی اتیلن
 • عبور پذیری نور: به درخواست مشتری
بسته بندی مصالح ساختمانی

استرچ فیلم ها یکی از بهترین پیشنهادها برای مصالح ساختمانی جهت محافظت در برابر عوامل محیطی هستند از استرچ فیلم ها به صورت گسترده جهت حمل و نقل در صنایع ساختمانی از جمله کاشی و سرامیک سازی ،بلوک سازی و … استفاده می شود.

بسته بندی تولیدات کارخانه ها

از گزینه های پرطرفدار در کارخانجات جهت بسته بندی محصولات استفاده از فیلم های استرچ پالت جهت جلوگیری از نفوذ باران ،استفاده مناسب از فضای انبار و رسیدن محصولات با ظاهری مناسب به مشتریان است .

بسته بندی محصولات چوبی

جهت حفاظت از مصنوعات چوبی در مقابل رطوبت و گرد و غبار بخصوص در صنایع مبلمان سازی و چوب جهت رسیدن محصول نهایی با کیفیت هر چه بهتر استفاده از استرچ فیلم ها بسیار رایج شده است.

بسته بندی فلزات

در صنایع فلزی استفاده از استرچ فیلم ها به دلیل آسیب ناشی از رطوبت و زنگ زدگی یکی از الزامات به شمار می رود تا محصول نهایی با کیفیت و با حفظ ظاهر اولیه به دست مصرف کنندگان برسد .

بسته بندی محصولات کشاورزی

امروزه حمل و نقل میوه ها و سبزیجات یکی از چالش های صنعت کشاورزی است در این راستا از این استرچ فیلم ها جهت بسته بندی پالت های میوه و سبزیجات بهره گرفته می شود .

بسته بندی لوازم خانگی

بسیاری از کارخانجات جهت انبارش مواد اولیه محصولات خود آنها را برروی پالت و در قفسه های ساخته شده در چندین طبقه انبار می کنند تا از فضای موجود نهایت بهره را برده و استرچ فیلم ها نقش حفاظت و پایداری را در آنها ایفا می کنند .

بسته بندی پالت ها

بسته بندی محصولات بر روی پالت جهت سهولت در بارگیری و تخلیه و انبارش آنها در کارخانه جات برای اشغال فضای کمتر نیازمند استرچ های بسته بندی است تا محصولات را در کنار یکدیگر پایدار کند تا بتوان از مزیت های بسته بندی بر وی پالت بهره برد.

غذایی و آشامیدنی

استرچ فیلم ها یکی از بهترین پیشنهادها برای مصالح ساختمانی جهت محافظت در برابر عوامل محیطی هستند از استرچ فیلم ها به صورت گسترده جهت حمل و نقل در صنایع ساختمانی از جمله کاشی و سرامیک سازی ،بلوک سازی و … استفاده می شود.