گلخانه ها را  می توان محیطی کنترل شده و ایده آل برای رشد گیاهان تعریف نمود که گیاهان را در برابر اثرات خارجی مانند باران، باد و هوای سرد محافظت می‌کنند و با محیط متعادل داخل آن‌ رشد گیاه تسریع می‌ گردد. گلخانه ها امکان برداشت محصول بیش از یک بار در سال را فراهم می کنند. یکی از بهترین پوشش ها جهت محافظت از این محیط ها پوشش های گلخانه ای پلاستیکی است سمن پلاست (پارسه) با قابلیت تولید انواع این پوشش ها تا عرض 16 متر در گریدهای مختلف و همچنین افزودنی های مختلف، پوشش هایی با طول عمر متفاوتی را بر اساس  ضخامت و سایر افزودنی ها و با توجه به کاربرد مورد نظر (گل، سبزی، میوه، کشاورزی سنتی، کشاورزی هیدروپونیک، کاربرد زمین گرمایی و …) و محل استفاده فراهم می کند.

مشخصات فنی

تحویل سفارش مشخصات عمومی پوشش های گلخانه ای استانداردها

10روز کاری

کمترین میزان سفارش: 2000 کیلوگرم

بسته بندی: نایلون، گونی

ضخامت فیلم: 180-220 میکرون

عرض فیلم: 4-16 متر

مواد اولیه: پلی اتیلن سبک ، پلس اتیلن سبک خطی

افزودنی ها: EVA ,Anti UV, Anti-block,PPA,IR,

رنگ: سبز، لیمویی، قرمز و ...

INSO 21558 – 1

DIN EN 13206:2015

NF T 54-192:2011

KS M 3503:1992

قابلیت های افزودنی

پوشش های گرمایی EVA +IR

نایلون های گرما پخش تولید شده در سمن پلاست (پارسه) با دارا بودن افزودنی های EVA  و IR  به صورت همزمان باعث می شود گرمای حاصل شده از تابش نور خورشید در طول روز حفظ شده و موجب به حداقل رساندن اتلاف حرارت گردد تا از محصولات در برابر خطر یخ زدگی محافظت کند، با افزایش نسبی دمایی بین +1 تا +5 درجه سانتیگراد بهبود رشد گیاهان را شاهد خواهیم بود بعلاوه مصرف سوخت نیز کاهش خواهد یافت.

مزیت ها :

محافظت در برابر یخ زدگی و دمای پایین

کاهش دما ملایم تر و به طور کلی دمای شبانه بالاتر

کاهش مصرف انرژی برای گرمایش

عملکرد محصول بالاتر

برداشت زودتر

کیفیت بهتر محصولات

این افزودنی باعث می شود گرد و غبار چسبیده به سطح خارجی پلاستیک به راحتی با کمک باد و باران پاک گردد. بنابراین، انتقال نور از پوشش گلخانه ای برای مدت طولانی همچنان بالا خواهد ماند و در نتیجه کارایی و کیفیت محصولات را افزایش می دهد.

پوشش های غیر گرمایی

در مناطقی که تابش نور خورشید شدید است، زمانی که هوا گرم است یا رشد محصولات زراعی نیاز به سایه دارد، فضای داخلی گلخانه باید خنک تر از بیرون باشد بدین منظور نایلون های گلخانه ای با تاثیر خنک شوندگی در سمن پلاست قابل تولید هستند که با مکانیزم انعکاس نور خورشید، جذب و شکست آن از افزایش دمای داخلی گلخانه در طول روز جلوگیری میکند. پوشش‌های گلخانه‌ای با اثر خنک‌کنندگی در زمان صبح دیرتر از پوشش‌های گلخانه‌ای بدون این افزودنی گرم می‌شوند.

پوشش های ضد مه

 این افزودنی کمک می کند تا مشکل مه را که به عنوان یک عارضه جانبی پوشش های گلخانه ای در هنگام طلوع و غروب آفتاب شناخته می شود که در پوشش هایی که در آن از افزودنی ضد قطره استفاده می شود رخ می دهد، کاهش دهد. افزودنی ضد مه بر دوره کارایی و اثربخشی افزودنی ضد قطره تأثیر منفی می گذارد و در نتیجه باعث کاهش کارایی و کوتاه شدن دوره اثربخشی افزودنی ضد قطره می شود.

پوشش های ضد قطره

تعرق در گیاهان و زمین به دلیل اختلاف دمای زیاد بین داخل و خارج گلخانه رخ می دهد و قطرات آب در سطح داخلی پوشش گلخانه تشکیل می شود. این قطرات آب از ورود برخی از نورهای خورشید به داخل گلخانه جلوگیری می کند. و بقیه نور خورشید که وارد گلخانه می شود باعث سوختن گیاهان و برخی بیماری ها می شود زیرا قطرات آب به عنوان عدسی عمل می کند. افزودنی ضد قطره از ایجاد رطوبت موجود در گلخانه به عنوان قطرات قابل توجه آب در سطح داخلی نایلون گلخانه ای جلوگیری می کند.

مزیت ها :

نور بیشتر در گلخانه

عملکرد محصول بالاتر

برداشت زودتر

کیفیت بهتر محصول، ارزش تجاری بالاتر

بیماری های کمتر

کاهش نیاز به آفت کش ها

پوشش های پخش کننده نور خورشید

این افزودنی باعث می شود تا اشعه های نور خورشید در هنگام ورود به گلخانه شکسته و پخش شوند. بنابراین از ایجاد سایه گیاهان بر روی یکدیگر جلوگیری می کند و محصول را از اثر سوزان خورشید در مواقع آفتابی محافظت می کند. به رشد گیاهان و میوه ها کمک می کند.این افزودنی بسته به نوع و ضخامت فیلم هی تولید شده می تواند بین 40 تا 70 درصد از نور خورشید را پخش کند .

فیلم های با قابلیت نور

تابش زیر 400 نانومتر را فرابنفش (UV) می گویند. برای چشم انسان نامرئی است و توسط گیاهان برای فتوسنتز استفاده نمی شود، با این حال، به دلیل تأثیر آن بر ایجاد آنتوسیانین، برای فتومورفوژنز و برای رنگ آمیزی برخی میوه ها و گل ها مهم است. به ویژه، برای سالادهای قرمز و برخی از انواع گل رز که برای ایجاد رنگ مشخص خود به نور UV شدید نیاز دارند، ضروری است. سمن پلاست  فیلم های با قابلیت عبور نور UV-A و UV-B را ارائه می دهد که به طیف کامل پرتوهای UV-A و UV-B اجازه ورود به گلخانه را می دهد. جدا از استفاده از آنها برای تقویت رنگ سالادهای قرمز و انواع خاصی از گل رز، فیلم های با قابلیت عبور نور UV-A و UV-B اغلب در میوه های قرمز و سایر محصولات برای دستیابی به گیاهان قوی تر و ریشه زایی بهتر ترجیح داده می شوند. از آنجایی که این بسیار خاص محصول است.

پوشش های با اثر مقاومت شیمیایی

مواد شیمیایی کشاورزی اغلب برای جلوگیری از بروز یا گسترش بیماری ها به محصولات کشاورزی و محافظت از محصولات در برابر هجوم آفات استفاده می شود. آنها ممکن است حاوی هالوژن های فعال مانند کلر و گوگرد باشند.گوگرد و کلر با تثبیت کننده اشعه ماوراء بنفش در نایلون های گلخانه ای برهم کنش شیمیایی ایجاد می کنند، بنابراین باعث تخریب بافت های پلیمری  وکاهش طول عمر نایلون های گلخانه ای می شود. افزودنی مقاومت شیمیایی، پلاستیک های گلخانه ای را در برابر تاثیرات گوگرد و کلر مقاوم می کند.

پوشش های کنترل کننده آفات

کنترل آفات

این افزودنی حشرات موجود در گلخانه مانند مگس سفید و سوسک برگ را کور می کند و در نتیجه رشد قارچ یا ویروس را از بین می برد. راندمان را افزایش می دهد، کیفیت محصول را افزایش می دهد و نیاز به آفت کش را به حداقل می رساند. آنتی ویروس فقط زمانی موثر است که ضخامت فیلم بیش از 100 میکرون باشد.